Blog

Czy wentylacja przemysłowa może być energooszczędna?

by in Bez kategorii 8 czerwca 2022

Coraz częściej mówi się o oszczędzaniu energii.

A jak wygląda oszczędzanie energii w przypadku wentylacji przemysłowej?

Dobra cyrkulacja powietrza w obiektach przemysłowych jest bardzo ważna dla jego prawidłowego funkcjonowania. Przemysł wiąże się z nieustanną pracą maszyn i ludzi, co powoduje ciągłe rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń, dlatego by środowisko pracy było zdrowe i bezpieczne należy zapewnić odpowiednią wymianę powietrza.

W tym celu stosuje się energooszczędne i wydajne wentylacje przemysłowe, które usuwają nieświeże powietrze i zanieczyszczenia.

Instalacje wentylacji przemysłowych są nieco bardziej rozbudowane niż standardowe systemy wentylacyjne. W przypadku systemów przemysłowych biorąc pod uwagę wielkość pomieszczeń oraz zanieczyszczenia, jakie są emitowane można spodziewać się dużego zużycia energii.

Zatem czy wentylacja przemysłowa może być energooszczędna?
Oczywiście! Ale jak to działa?

Elementem, który pozwoli zaoszczędzić energię jest nagrzewnica. Dlaczego?
Nagrzewnica to urządzenie, którego zadaniem jest ogrzanie powietrza nawiewanego do pomieszczenia. Powietrze, które nawiewa wentylator jest ogrzewane przez nagrzewnicę, a następnie napływa do pomieszczenia.

Nagrzewnice znajdują się w pobliżu wentylatora bezpośrednio za filtrem, którego zadaniem jest zabezpieczenie instalacji przed stałymi zanieczyszczeniami.

Dzięki nowoczesnej technologii nagrzewnice wyposażone są w szereg zabezpieczeń, które gwarantują bezpieczną pracę systemu. Zamontowanie nagrzewnic blisko siebie zapewni stworzenie takiego systemu wentylacyjnego, który nawiewając ogrzane powietrze do pomieszczeń utrzyma odpowiednią temperaturę, a tym samym pozwoli zaoszczędzić energię niezbędną do ogrzewania.

Systemy wentylacji obiektów przemysłowych są bardzo ważnym zagadnieniem. Klima-Venta zapewnia indywidualne podejście do potrzeb każdego Klienta, które jest tak ważne podczas doboru wentylacji hal przemysłowych.

Posiadając wieloletnie doświadczenie w realizacji systemów wentylacji przemysłowej znamy się na doborze odpowiednich rozwiązań dla każdej inwestycji.

Dzięki szeregom doświadczeń i realizacji wentylacji w halach produkcyjnych i magazynach o różnej specyfice wypracowaliśmy ekonomiczne rozwiązania by zapewnić komfort pracy, ale również warunki do przechowywania towarów zgodnie z wymogami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *