Blog

Kurtyny powietrzne

by in Aktualności 8 czerwca 2022

W budynkach, takich jak hale przemysłowe, magazyny czy terminale towarowe, otwierane co chwila drzwi czy bramy, powodują napływ powietrza z zewnątrz do budynku. W zimę jest ono chłodne i powoduje konieczność ciągłego dogrzewania, w lato odwrotnie, gorące powietrze wymaga większego chłodzenia.

W obu przypadkach niesie to ze sobą duży dyskomfort dla użytkownika, a także wymierne straty.

W celu ograniczenia strat energii i podniesienia komfortu bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kurtyn powietrznych.

Elektryczna kurtyna powietrzna ma za zadanie zapewnić wymuszony przepływ powietrza w kierunku poziomym lub pionowym. Kurtynę montujemy w zależności od wymagań obiektów i stref grzewczych. Możliwy jest montaż poziomo nad bramą, bądź pionowo z boku bramy.

Urządzenia te zabezpieczają wnętrze budynku, hal czy magazynów przed wnikaniem zapachów i powietrza z zewnątrz, poprzez wytworzenie powietrznej bariery ochronnej.

Tym samym zwiększają komfort przebywania w danym pomieszczeniu i wpływają na zoptymalizowanie kosztów energii grzewczej.

Kurtyny powietrzne posiadają estetyczny wygląd i stanowią integralną część bramy, nie rzucając się w oczy. Co ważne nie wymagają konieczności modyfikacji bram, czy przestrzeni wokół nich.

Jak działają kurtyny powietrzne ❓

Wszystkie kurtyny powietrzne wyposażone są w specjalnie zaprojektowane i wykonane wentylatory napędzane silnikiem elektrycznym. Zasysane przez wentylatory powietrze, wylatuje dyszami, wzdłuż otworu drzwiowego lub bramowego. Przez taką barierę powietrzną ciężko przebić się powietrzu z zewnątrz, dzięki czemu w środku panuje jednakowy i komfortowy klimat. Kurtyny powietrzne to także opłacalna inwestycja. Im większa brama, tym większe straty energii, a zastosowanie kurtyny powietrznej oznacza wyższe oszczędności finansowe.

Leave a Reply