Blog

Składowe projektu wentylacji mechanicznej

by in Aktualności 29 stycznia 2019

Projekt wentylacji mechanicznej musi być dobrze przemyślany i starannie wykonany. Powinien składać się z dwóch części: opisowej i graficznej. Klient, który zamawia projekt, musi go omówić z wykonawcami, najlepiej na miejscu budowy. Wówczas można łatwo pokazać, gdzie i co ma się dokładnie znajdować. Klient może wnieść poprawki do projektu na własne życzenie.

Opis i grafika

Dokumentację projektu wentylacji mechanicznej stanowią dwie składowe: opis i grafika. Pierwsza zawiera dokładne opisanie całościowego wyglądu instalacji. Znajdują się w tym wszystkie szczegóły jakie urządzenie typu rekuperatory, nawiewniki, kanału i poszczególne elementy, zostaną wykorzystane. Projekt jest dostosowywany do wybranego budynku, założeń i wymagań klienta. Druga część obejmuje rysunki zaproponowanej wentylacji mechanicznej. Poszczególne kondygnacje budynku są zobrazowane na rysunkach, z uwzględnieniem rzutów poziomych kondygnacji. Zostaje naniesiona instalacja wentylacyjna. Dokładnie pokazuje przebieg instalacji, odległości, średnice, lokalizację rekuperatora i materiały wentylacyjne. Projekt wentylacji mechanicznej jest inny dla domu w trakcie budowania i już wybudowanego. Większa elastyczność i łatwiejsza instalacja jest w projekcie rekuperacji dla domu jeszcze budowanego. 

Gwarancja

Projekt wentylacji mechanicznej wykonuje się, by prawidłowo przygotować i zamontować instalację. Wówczas interes klienta jest zabezpieczony i chroniony, a instalacja działa prawidłowo. Cena standardowego projektu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w większości przypadków jest ustalana indywidualnie. Montowanie bez wykonywania projektów może przynieść poważne konsekwencje i bardzo wysokie koszty. Odpowiednio przygotowany projekt będzie spełniał wymagania klienta i obietnice producenta. Precyzyjne obliczenia zagwarantują właściwy dobór urządzenia, systemu dystrybucji powietrza czy średnic kanałów. Odpowiednia regulacja i pomiary zapewnią skuteczną i cichą pracę, a także oszczędności na ogrzewaniu. Dodatkowo projekt jest omawiany z projektantami wnętrz, którzy dobierają detale instalacji, jak kolor nawiewnika.

Leave a Reply