Blog

Regularne przeglądy i serwis urządzeń – dlaczego to takie ważne?

by in Aktualności 8 czerwca 2022

Profilaktyczne przeglądy serwisowe pomogą zaoszczędzić czas, energię oraz pieniądze. Ogromnie istotna jest ścisła współpraca pomiędzy użytkownikiem systemu (właścicielem lub zarządcą budynku) a serwisem technicznym.

Zakup oraz obsługa nowoczesnego, wydajnego i energooszczędnego systemu HVAC to poważna inwestycja na lata, a odkładanie na później lub rezygnacja z profilaktycznych przeglądów serwisowych zawsze skutkuje słabszą wydajnością, podwyższonymi kosztami zużycia energii elektrycznej, a w efekcie skróceniem żywotności urządzeń.

Funkcjonujący w budynku system HVAC musi być odpowiednio przygotowany i dostosowany do np. sezonowych zmian klimatycznych. Przeglądy serwisowe identyfikują elementy bardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników, które wymagają częstej kontroli lub serwisowania. Pozwala to nie tylko zapobiec ewentualnym usterkom i przestojom, ale także wydłużyć znacznie cykl życiowy urządzeń.  

Jakie korzyści przynosi współpraca z naszym działem serwisowym?

Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza z zakresu użytkowania i serwisowania instalacji HVAC pozwalają na precyzyjne i bezbłędne wykrycie oraz wyeliminowanie potencjalnie słabych bądź awaryjnych ogniw systemu.

To z kolei zapewnia bezawaryjne działanie oraz znaczącą redukcję kosztów związanych ze słabszą wydajnością czy przestojem technicznym, na który często nie można sobie pozwolić lub koniecznością naprawy, gdy awaria już zaistnieje.

Ustalenie częstotliwości przeprowadzania profilaktycznych przeglądów serwisowych jest niezwykle kluczowe. Dzięki takiej współpracy nie trzeba pamiętać o regularnych przeglądach ponieważ nasi serwisanci sami zgłaszają się w odpowiednim czasie.

Dobrze przygotowany plan serwisowy przynosi wymierne korzyści. Poczynając od znacznego zmniejszenia liczby lub całkowitego wyeliminowania awarii i przestojów, utrzymania maksymalnej wydajności urządzeń, zapewnienia ich długiej żywotności, po znaczne oszczędności w wydatkach, wynikających ze zużycia energii.

Przy obecnym wzroście wymagań użytkowników oraz cen energii, to dobra opcja dla każdego właściciela i zarządcy nieruchomości.

Leave a Reply