Blog

Promienniki przemysłowe

by in Aktualności 8 czerwca 2022

Ogrzewanie obiektów o dużej kubaturze jest trudne i kosztowne. Szczególnym rodzajem takich pomieszczeń są te o charakterze półotwartym, jak hale i magazyny 🏭🏟.

Konieczność otwierania bram i drzwi dodatkowo ochładza powietrze. W pomieszczeniach o dużej kubaturze często nie ma potrzeby ogrzewania całej przestrzeni, wystarczy skupić się na obszarach przebywania ludzi.

Tradycyjne systemy grzejnikowe nie sprawdzą się w tego typu pomieszczeniach.

Jak zatem dostarczyć ciepło w sposób precyzyjny do miejsc, gdzie jest ono akurat potrzebne❓

Idealnym przykładem są elektryczne promienniki przemysłowe.

Promienniki podczerwieni nie nagrzewają powietrza. Istota ich działania polega na emitowaniu fal elektromagnetycznych, które nagrzewają obiekty znajdujące się w zasięgu promieniowania. Działa to na podobnej zasadzie jak promieniowanie słoneczne ☀. 

Zainteresowanie ogrzewaniem na podczerwień z roku na rok rośnie. Wynika to z wielu zalet, jakie niosą za sobą elektryczne promienniki podczerwieni. Ich zadaniem jest zwiększenie temperatury przedmiotów, ale bez ocieplania samego powietrza. 

Jakie jeszcze zalety mają promienniki❓

🔎 Jest to ogrzewanie tańsze niż grzejnikami.

🔎 Promiennik nie musi się rozgrzewać a efekt przyjemnego ciepła pojawia się tuż po włączeniu. 

🔎 Mogą ogrzewać konkretne, wydzielone powierzchnie.

🔎 Promienniki nie zużywają tlenu w pomieszczeniach, nie emitują też dźwięku, zapachu ani jakichkolwiek substancji szkodliwych.

🔎 Promiennik elektryczny nie wysusza powietrza, nie powoduje też intensywnej jego cyrkulacji wraz z kurzem i innymi zanieczyszczeniami. 

🔎 Kolejnym atutem ogrzewania na podczerwień jest łatwość instalacji.

🔎 O ile tradycyjne ogrzewanie nie zapobiega różnicom temperatur poszczególnych warstw powietrza, o tyle przy ogrzewaniu podczerwienią różnice te są niewielkie.

Promienniki podczerwienie zapewniają oszczędność energii. Dzięki emisji promieni podczerwonych, które bezpośrednio ogrzewają ludzi i przedmioty, promienniki zwiększają komfort cieplny przy niższej temperaturze powietrza, co pozwala zmniejszyć straty energii i obniżyć koszty ogrzewania 💰.  

Wykorzystanie prądu jako zasilania zapewnia także bezpieczeństwo, bezobsługowość oraz brak emisji 🌿.

Zmniejszenie kosztów ogrzewania, przy jednoczesnej poprawie warunków termicznych w pomieszczeniu, to właściwości, na których zależy każdemu administratorowi.

Leave a Reply