Blog

Nagrzewnice gazowe

by in Aktualności 8 czerwca 2022

Koszty ogrzewania stanowią obecnie wysoki procent ogólnych kosztów, związanych z budową i eksploatacją różnego rodzaju obiektów.

Ważny jest zatem wybór optymalnego rozwiązania, pozwalającego zapewnić szybkie i efektywne energetycznie osiągnięcie potrzebnej temperatury we wnętrzach.

Rozwiązaniem szczególnie przydatnym na etapie wykonywania inwestycji, są gazowe nagrzewnice powietrza.

Nagrzewnice, jak sama nazwa wskazuje, służą przede wszystkim do ogrzewania pomieszczeń, również tych o dużej kubaturze (hali magazynowych i przemysłowych). 

✅ Ekonomiczne urządzenia, które podgrzewają przepływające przez nie powietrze. 

Zamknięta komora spalania powoduje, że praca nagrzewnicy nie ma wpływu na jakość powietrza w ogrzewanej przestrzeni. Zarówno powietrze potrzebne do spalania, jak i spaliny są doprowadzane i odprowadzane za pomocą przewodów na zewnątrz budynku. Dodatkowo wylot spalin jest wymuszony poprzez wentylator wyciągu spalin.

Mimo, że nowoczesne nagrzewnice gazowe są urządzeniami bezobsługowymi, warto jednak pamiętać o okresowej ocenie ich stanu technicznego. Należy również poddawać okresowo kontroli szczelność instalacji gazowej.

Taki sprzęt cechuje się wysoką sprawnością cieplną, w krótkim czasie skutecznie podnosząc temperaturę we wnętrzu, co z kolei znacznie zwiększa komfort pracy.  

Rosnące koszty energii stanowią duży problem dla każdej firmy. Racjonalne zużycie energii jest więc dla wielu firm koniecznością.

Pomimo ostatnich podwyżek cen, gaz wciąż jest tanim i wydajnym paliwem opałowym. Dlatego nagrzewnica gazowa to optymalne rozwiązanie dla użytkowników poszukujących najbardziej opłacalnej opcji.

Leave a Reply