Blog

Klimatyzacja w dużym biurze. Czy warto?

by in Aktualności 3 lutego 2018

Klimatyzacja w nowoczesnych biurowcach jest w zasadzie już standardem. Jednak wciąż wiele firm prowadzi swoją działalność w starych budynkach, w których w upalne dni naprawdę jest ciężko siedzieć, a co dopiero skupiać się przed komputerem lub obsługiwać klientów. Dlatego też szefowie firm nieraz zastanawiają się, czy w biurze nie powinni założyć klimatyzacji. Montaż klimatyzacji biurowej oczywiście jest wydatkiem dla firmy, ale można na niego spojrzeć również jak na inwestycję.

Zadowoleni pracownicy

Montaż popularnej “klimy” to dla zatrudnionych pracowników wielkie wydarzenie. Po pierwsze, będą oni mogli komfortowo wykonywać swoje obowiązki, a przy swoich biurkach będą mogli czuć się czysto i świeżo. To przekłada się na większą wydajność ich pracy, dzięki czemu firma lepiej zarabia. Pracownicy również stają się bardziej lojalni wobec firmy, która o nich dba i decyduje się wydać sporą kwotę, by spełnić ich życzenie. To z kolei skutkuje tym, że chwalą swojego pracodawcę wśród znajomych, a firma buduje sobie pozytywny PR wśród potencjalnych pracowników. Klimatyzacja robi również dobre wrażenie na klientach i partnerach biznesowych odwiedzających firmę. Dzięki niej postrzegają oni dane miejsce jako bardziej nowoczesne i przyjazne ubijaniu interesów lub załatwianiu spraw.

Dobry plan

Do instalacji klimatyzacji warto zatrudnić profesjonalną firmę z dużym doświadczeniem. Wbrew pozorom zamontowanie klimatyzacji w dużym biurze nie jest łatwe. Musi ona być poprowadzona tak, by chłodziła dane pomieszczenie równomiernie. Czasami zdarza się bowiem, że klimatyzator jest zaplanowany w złym miejscu w open space i okazuje się, że pracownicy blisko niego są przemarznięci na kość, a ci siedzący dalej nawet nie odczuwają jego działania. Oddzielne pomieszczenia, takie jak małe gabinety czy sale konferencyjne powinny mieć swoje oddzielne obiegi. Jeśli więc planujemy w swojej firmie przebudowy w najbliższym czasie, zgłośmy nowy rozkład pomieszczeń firmie montującej klimatyzację, by system zaplanowany był jak najbardziej wydajnie.

Leave a Reply