Blog

Biuro w starej kamienicy. Czy da się zamontować klimatyzację?

by in Aktualności 28 listopada 2018

Wiele firm decyduje się na wynajem powierzchni biurowych w prestiżowych dzielnicach, takich jak centra wielkich miast. Kamienice mają swój niepodważalny urok, a wysokie i duże pomieszczenia sprawiają, że stosunkowo łatwo urządzić w nich biura. Jedynym mankamentem, jaki posiadają stare budynku jest brak nowoczesnej klimatyzacji. Obecnie jest ona standardem w siedzibach prestiżowych firm. Czy w starym budynku da się zamontować w pełni sprawną instalację klimatyzacji?

Klimatyzatory przenośne

W ciągu ostatnich lat wzrosła sprzedaż klimatyzatorów przenośnych. W budynkach, w których nie ma klimatyzacji wiele osób posiłkuje się właśnie urządzeniami przenośnymi. Jednak nie są one najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o klimatyzację całego biura. Po pierwsze, nie są to urządzenia tak wydajne, jak zwykły klimatyzator. Po drugie, nie pozwalają na wyznaczanie poszczególnych stref w biurze. Po trzecie, zajmują dość dużo miejsca, a do tego pracują głośno. Lepszym pomysłem jest więc montaż zwykłego układu klimatyzacji.

Nawet w starej kamienicy!

Montaż klimatyzacji biurowej jest możliwy technicznie w zasadzie wszędzie, o ile tylko najemca biura uzyska zgodę od zarządcy budynku. Do zainstalowania klimatyzacji należy wynająć doświadczoną firmę, która zaprojektuje wydajną instalację dla biura, a także dostarczy i zamontuje wszystkie elementy układu. Profesjonaliści sporządzą projekt i zadbają o pełną dokumentację wykonawczą i powykonawczą. Doradzą nam również, na jakie urządzenia najlepiej jest się zdecydować, a także sprawdzą, czy instalacja działa poprawnie i w razie problemów ją wyregulują. Po zainstalowaniu klimatyzacji należy ją odpowiednio serwisować. Do tego także najrozsądniej zatrudnić jest profesjonalistów. Zadbają oni o urządzenia będące na gwarancji jak i te, dla których ona już wygasła. Specjalistom warto również zlecać regularne czyszczenie układu. Dla doświadczonej firmy nie ma znaczenia, czy klimatyzacja jest montowana w starej kamienicy czy nowoczesnym biurowcu. Doskonale wiedzą oni jak zaprojektować układ i dobrać urządzenia, by instalacja bezawaryjnie pełniła swoją funkcję przez lata.

Leave a Reply