Blog

Awaria klimatyzatora. O czym warto pamiętać?

by in Aktualności 10 lipca 2018

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych nie docenia swojego klimatyzatora, dopóki ten się nie popsuje. Gdy jednak tak się staje, nagle przypominają sobie, jak to jest mieszkać bez tego genialnego wynalazku, gdy na zewnątrz panują okropne upały. Aby jakoś przetrwać, zanim dotrze do nas serwis instalacji klimatyzacji, warto poznać kilka tricków, dzięki którym lżej nam będzie wykonywać codzienne czynności w domu.

Okna

Przede wszystkim musimy powstrzymać swój odruch wietrzenia mieszkania. W domu jest gorąco, na zewnątrz jest jednak jeszcze cieplej. Gdy otworzymy okna, zamiast schłodzić pomieszczenia, tylko je jeszcze bardziej nagrzejemy. Dlatego też z wietrzeniem powinniśmy poczekać do momentu, aż słońce zajdzie i zacznie robić się chłodniej. Przez całą noc okna mogą pozostać otwarte, jednak pamiętajmy o ich zamknięciu nad ranem, zanim słońce znów wstanie.

Zasłony

Aby ciepło nie dostawało się do środka, wszystkie okna powinny być dokładnie zasłonięte. W tym celu rozwińmy rolety, zasłońmy żaluzje lub zasuńmy zasłony. Jeśli nasz dom wyposażony jest w markizy lub okiennice, użyjmy ich. Niektóre sklepy oferują specjalne folie do naklejenia na okna, które odprowadzają ciepło, a jednocześnie nie zasłaniają światła.

Gotowanie

Podczas gotowania kuchnia bardzo się nagrzewa. Nieważne, czy przygotowujemy posiłek w piekarniku czy w garnkach ? podgrzewając go, wysyłamy dodatkowe ciepło do naszego domu. W upalne dni warto zrezygnować z ciepłych posiłków. Nie tylko nie będziemy niepotrzebnie dogrzewać domu, ale również sami będziemy czuć się lepiej, zjadając coś lekkiego, gdy na zewnątrz panują nieznośne upały. Pamiętajmy o włączeniu okapu, który w razie potrzeby wyciągnie parę znad garnków na zewnątrz.

Kąpiele

Z tego samego powodu lepiej jest zmienić gorącą kąpiel na letni prysznic. Poprawi on nasze samopoczucie i schłodzi ciało. Wanna pełna gorącej, parującej wody podnosi temperaturę w łazience i domu.

Leave a Reply